Hangi Sinekliği Neden Almalıyım?

Sineklik, evlerde ve iş yerlerinde kullanılan, sineklerin kapalı alana ulaşmasını engelleyen bir üründür. Gelişen teknoloji eski dönemlerde sadece tek tip üretilen sinekliklerin farklı özelliklere sahip olarak üretimini mümkün kılmaktadır. Böylece her ortama uyumlu ve dekoratif olarak da göz dolduran ürünler ortaya çıkar. Hal böyle olunca birçok insanın aklına “Hangi sineklik daha kullanışlıdır?” sorusu gelir. Bu sorunun cevabı herkes için farklı olabilir. Örneğin; evcil hayvan sahiplerinin daha dayanıklı ve güçlü bir tül yapısına sahip sistemler kullanması gerekirken sadece sinek girişini engellemek isteyenler, hazır sistemleri tercih edebilir. Bunun yanı sıra camın genişliği, pencerede panjur olup olmaması ve hatta yaşanılan bölgedeki iklim koşulları bile karar verme sürecinizi etkiler. En doğru kararı vermek için yazımızın devamını okumalısınız.

Hangi Sineklik Daha İyi?

Menteşeli sineklik modelleri geçmişten bugüne kadar hâlâ popülerliğini korumaktadır. Bu modelin yanı sıra artık sürgülü, içten takma ve pileli ürünlere de her geçen gün artan bir talep söz konusudur. Menteşeli sinekliklerin sahip olduğu özellikler şu şekilde sıralanabilir:

  • Farklı ebatlarda üretilebilir.
  • Sağa ya da sola doğru açılacak şekilde monte edilebilir.
  • Kasalı ve kasasız modelleri vardır.
  • Renk seçimi, pencere ve kapı doğramalarına uygun olarak yapılabilir.

Plise sinekliklerde menteşelilerden farklı olarak dışa doğru açılma yoktur. Bunun yerine tül, mekanizma yardımıyla ittirilerek tek bir noktada toplanır. Bu tür ürünlerde sağdan sola doğru açılıp kapanan bir mekanizma yapılabileceği gibi yukarıdan aşağı doğru açılıp kapanan bir sistem de kurulabilir. Dikey plise sineklik adı verilen bu sistem, kapı ve pencere yüksekliğinin çok fazla olmadığı durumlarda tercih edilir. Çok geniş bir bahçe ya da balkon kapınız varsa gezer sistem plise sineklik tercih edebilirsiniz. Bu tür ürünler iki, üç ya da dört kanattan oluşur. Bu sistemin en önemli avantajı, kanatları istediğiniz noktada toplamaya imkân vermesidir.

Sineklik Tülü Nasıl Olmalı?

Ürün seçiminizi yaparken üretim sürecinde kullanılan malzeme kalitesini de göz önünde bulundurmalısınız. Sineklik tülü bu noktada en önemli malzemelerin başında gelir. Kalitesiz bir tül, kısa sürede yırtılır ve kullanılamaz hale gelir. Bunu engellemenin en kolay yolu tamamen Avrupa standartlarına uygun şekilde üretilmiş tül yapısına sahip sineklik modellerini satın almaktır. Tülün yanı sıra profil malzemesi de yüksek kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Piyasada yer alan bazı sinekliklerde hurdadan imal edilen alüminyum kullanıldığı için ürün kalitesizleşmekte ve kısa sürede deforme olmaktadır. Birinci sınıf alüminyum kullanılarak üretilen sineklik çeşitlerinde ise böyle bir sorun ortaya çıkmaz.

Sineklik Çeşitleri Hava Koşullarından Etkilenir mi?

Dayanıklı bir sineklik, mevsimsel koşullardan kolay kolay etkilenmez fakat aşırı rüzgârlı ve yoğun yağışlı bölgelerde yaşayanların içten takma plise sineklik modellerini tercih etmesinde fayda vardır. Bu modellerin en önemli avantajı istenildiği zaman rahatlıkla sökülmesi ve uygun bir yere kaldırılabilmesidir.

Köpek ve Kedi İçin Hangi Sineklik Kullanılmalı?

Evinizde kedi ya da köpek besliyorsanız, mutlaka evcil hayvanlar için özel olarak üretilen ürünleri satın almalısınız. Kedi sinekliği olarak adlandırılan bu ürünler, içe açılır şekilde cam ve kapılara takılır. Böylece evcil hayvanınız tülü açmaya çalışsa bile başarılı olamaz. Yüksek kaliteli tül, kedi ve köpek darbelerine karşı son derece dayanıklıdır. Böylece işe giderken ya da dışarı çıktığınızda aklınız evde kalmaz.

Birbirinden kaliteli sineklik modelleri arasından zevkinize uygun şekilde karar verebilirsiniz. Geri kalan hiçbir detay hakkında endişelenmenize gerek yok çünkü tüm ürünlerimiz, uzun ömürlü bir kullanım için gerekli özelliklere sahiptir.

Bizi Instagram’da takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat
Giriş Yap
Kapat
Sepet (0)

Sepetinizde Hiç Ürün Yok Sepetinizde Hiç Ürün Yok